خاطراتخانواده و ازدواج

امان از جواب منفی

عاشق شیمی✓
رتبه کنکور من هزار و صد بود، تجربی بودم. پزشکی هم قبول شدم اما شیمی را خیلی دوست داشتم، برای همین آمدم شریف و شیمی خواندم. به طور اتفاقی آمدم شریف رفتم رشته شیمی. بچه های تجربی خیلی با اسم دانشگاه شریف آشنا نیستند چون شریف یک دانشگاه فنی است و معمولا بچه های ریاضی فیزیک شریف را هدف میگیرند.

به نقل از همسر شهید،منبع: کتاب جسارت علیه دلواپسی

احمدی روشن ناگهان غیبش زد✓
اوائل البته احمدی روشن جسته و گریخته می آمد از مدتی غیبش زد، بی خبر. بدون اینکه ما را در جریان بگذارد نیامد. بنده مشغول به کار بودم. همان طور که گفته بودم این پروژه پایان نامه فوق لیسانس بود. ضمنا دکتری هم قبول شده بودم و باید سر موقع کارم را تحویل میدادم. وقتی دستیاران من هر دو نیامدند بیم داشت که کار به موقع نرسد.

دوباره غیبش زد✓
تا اینکه یک روز آقای احمدی روشن پیدایش شد. با حالتی که از غیبت بی خبر خود بسیار ناراحت بود. من در آزمایشگاه بودم گفت: شرمنده ام و از این حرف‌ها. من به حالت خیلی عصبانی و جدی برخورد کردم، دست خودم نبود. خب ناراحت شده بودم، حتی گفتم: شما که کار را جدی نگرفتید نباید به کار ورود پیدا می کردید؟! مثل آقای حاجیلو می گفتید نمی توانم. آقا مصطفی بلافاصله گفت: نه من هستم مشکلی برایم پیش آمد و نتوانستم بیایم. گفتم: لااقل خبر میدادید. گذشت. دوباره بعد از مدتی غیبش زد یعنی قرار بود کارهایی انجام دهد که دیدیم دوباره پیدایش نیست.

امان از جواب منفی✓
این بار آقامصطفی، آقای تقوی را که اکنون در دانشگاه استاد فلسفه هستند و در آن زمان دانشجوی فوق لیسانس بودند واسطه فرستاد، خودش نیامد. آقای تقوى آمد و گفت: خودش می خواسته بیاید و چون دفعه قبل شما تند برخورد کردید، بنده را واسطه کرده است. گفتم: مشکل ایشان چه بوده که نیامده است؟ گفت: درگیر مسائل عاطفی شده بود، خواستگاری و اینها. مثل اینکه خانمش آن موقع جواب منفی می دهد به خاطر همین پیگیری نکرد. گفتم: اشکالی ندارد. آقای تقوی گفت: حجب و حیا کرده و موضوع را به شما نگفته است، همین. گفتم: اشکالی ندارد بگویید بیاید، ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

به نقل از: دکتر سید عباس موسوی استاد دانشگاه
منبع: کتاب جسارت علیه دلواپسی

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن