دانشمندان هسته ای ترور شده خاورمیانه

عراق سرزمین ترور های بی شمار توسط موساد1

قسمت اول

عراق سرزمین ترور های بی شمار توسط موساد (1)

بعد از اشغال عراق توسط امریکا کمپانی های امنیتی همچون بلک واتر و سازمان تروریستی موساد، فرصت را برای پیگیری اهداف خود مناسب دیدند.
بعد از حمله امریکا بخش قابل توجهی از دانشمندان، اساتید دانشگاه و پزشکان و مهندسان این کشور در این سالها به وسیله تهدید و یا تطمیع از عراق خارج شده و به استخدام دولت های غربی درآمدند، اما آنهایی که باقی ماندندسرنوشت دردناکی در انتظارشان بود.

به عنوان مثال: گروهی از مخالفین اشغالگری خارجی در عراق موسوم به Iraq solid Ari dad گزارشی را درباره ترور و قتل دانشمندان عراقی اعلام کرده که از سال 2005 الی 2013 میلادی، 324 دانشمند عراقی ترور شده اند.
مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، میکروبیولوژی، ارتباطات جمعی، فیزیک، داروسازی، علوم سیاسی، علوم هسته ای و صنایع هسته ای، اقتصاد و پزشکی از جمله علومی بودند که دانشمندان و اساتید فعال عراقی در آنها طی عملیات های تروریستی
همچون بمب گذاری، ترور و ربایش کشته شدند.
همچنین در روایت های دیگری تعداد دانشمندان و دانشگاهیان قربانی را بین 500 ال 600 نفر نیز اعلام کرده اند.
به اعتقاد دکتر اسماعيل جلیل ،دانشمند عراقی/انگلیسی مقیم لندن، این توطئه برای پایان دادن به حیات عراق به عنوان یک قدرت استراتژیک در منطقه و تبدیل آن به کشوری ضعیف و بدون زیرساخت علمی و منابع انسانی مجرب طراحی و اجرا شده است.
به گفتی برخی منابع خبری در مصر، هدف موساد از اجرای این برنامه تهی کردن عراق از نیرو های نخبه و دانشمند بود؛ زیرا عراق دارای بیشترین تعداد دانشمند در میان کشور های جهان به نسبت جمعیتش است.

لیست لرخی از دانشمندان ترور شده عراقی از 2003 تا کنون و نحوه ترور:

1.سعید عبدالوهاب الشعبان؛ رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر در دانشگاه فناوری اطلاعات عراق. دکتر عبدالوهاب در 14 اکتبر 2010 به وسیله یک بمب کار گذاشته شده در خودروی شخصی اش در یکی از محلات بغداد کشته شد. وی در سال 2006 به دلیل تهدید های مکرر عراق را ترک کرده بود اما بار دیگر بازگشت.

2.سعید عبدالجابر؛ پروفسور عبدالجابر متخصص فناوری اطلاعات و کامپیوتر در سال 2011 در جنوب غربی بغداد پس از تعقیب و گریز، با شلیک چند گلوله از سوی افراد ناشناس در خودروی شخصی اش از پای درآمد.

3.امیر الجزرقی؛ مشاور وزارت بهداشت این کشور که دکترا داروسازی خود را از دانشگاه بغداد دریافت کرده بود در نوامبر 2005 ترور شد.

4.خالد حسن مهدی نصرالله؛ رئیس دانشکده علوم سیاسی بغداد.
وی ابتدا ربوده شد و پیکرش 4 روز بعد در مارس 2007 در حالی که آثار شکنجه شدید روی آن مشهود بود پیدا شد.

5.محمد توخی حسین؛ دکترا علوم هسته‌ای و دانشمند شاغل در صنایع هسته‌ای عراق از سال 1984. وی در سال 2004 در مسیر بازگشت به منزلش توسط افراد ناشناس به رگبار بسته شد.

6.قیس حسام الدین جمعه؛ استاد و رئیس دانشکده کشاورزی در دانشگاه بغداد.
در سال 2004 در مسیر بازگشت به منزلش توسط افراد ناشناس به رگبار بسته شد.

7.عباس العامری؛ استاد و رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه بغداد.
وی در سال 2006 مقابل دانشکده به همراه فرزند و یکی از بستگانش به رگبار بسته شد و هر 3 کشته شدند.

8.نیها محمد الراوی؛ معاون دانشگاه بغداد.
وی در سال 2007 پس از خروج از دانشگاه به همراه دخترش رعنا در چند متری دانشگاه هدف قرار گرفتند، که او بدن خود را برای محافظت از دخترش سپر کرد و کشته شد.

9.عدیل المنصوری؛ جراح متخصص و استاد دانشکده پزشکی دانشگاه بغداد.
وی در ماه های آگوست و سپتامبر2006 و در موج ترور پزشکان عراقی، توسط افراد مسلح ربوده شد و جسدش با جراحات شدید و آثار شدید شکنجه در شهر صدر عراق پیدا شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن