دانشمندان هسته ای ترور شده خاورمیانه

عراق سرزمین ترور های بی شمار توسط موساد 2

قسمت دوم

عراق سرزمین ترور های بی شمار توسط موساد 2

الجزیره در گزارشی که در سال 2006 منتشر کرده است فاش میکند که:
امریکا با همکاری موساد 530 دانشمند و استاد دانشگاه عراقی را ترور کرده است.
بنا بر این گزارش که اولین بخش آن در سال 2005 و توسط مرکز اطلاعات فلسطین فاش شد، عوامل موساد با همکاری نیرو های امریکایی از آوریل 2003 کارِ شناسایی و ترور دانشمندان هسته ای و چهره های علمی مرتبط با برنامه نظامی این کشور را آغاز کردند.
این گزارش که آن زمان برای رئیس جمهور وقت، جرج بوش تهیه شده بود از عملیاتی پرده بر می داشت که طی آن 350 دانشمند و 200 استاد دانشگاه های عراق کشته شدند.
هدف از اجرای این ترور ها تهی ساختن عراق از دانشمندان هسته ای و بیولوژی و اساتید مجرب دانشگاه ها بود.
پروسه ترور این دانشمندان از دهه ها قبل آغاز شده بود پس از بدست آوردن اطلاعات و پرونده های مربوط به دانشمندان هسته ای و نظامی عراق در دهه90 میلادی تلاش امریکا برای به خدمت گرفتن این دانشمندان آغاز شد.
طی سال ها پس از آن تعدادی از این شخصیت های علمی توسط امریکا تطمیع شده و به کشور های امریکا، کانادا، اسرائیل و چند کشور اروپایی مهاجرت داده شدند؛ پس از این مرحله کار تهدید باقی مانده این دانشمندان آغاز شد که در این مرحله و پس از ارسال پیام های تهدید و ترور تعداد دیگری به کشور های همسایه فرار کردند.

اطلاعات و بیوگرافی دیگر اساتید و نخبگان عراقی نیز که نه قصد پناه بردن به غرب را داشتند و نه فرار کردند، توسط سرویس اطلاعاتی امریکا در اختیار موساد قرار گرفت تا کماندو های اسرائیلی با موافقت وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) پروژه حذف فیزیکی را کلید بزند.

مصطفی مشرفه
دکتر علی مصطفی مشرفه یکی از اولین موارد ترور دانشمندان هسته‌ای است.
این دانشمند مصری که از برجسته ترین شاگردان البرت اینشتین بود ، در اوایل سال 1950 به دست ماموران موساد ترور شد.
وی نخستین مصری بود که در زمینه هوا و فضا کار می کرد و از جمله کسانی بود که در نظریه نسبیت کمک زیادی به آلبرت اینشتین کرد.
دکتر مشرفه نخستین کسی بود که بررسی های علمی در زمینه ایجاد مقیاسی برای خلا انجام داد.
او همچنین نظریه های جدیدی در تفسیر اشعه های خورشیدی را بیان می کرد؛
نظریه های وی در زمینه سرعت و اشعه خورشیدی به یکی از مهم ترین نظریه های علمی تبدیل شد و شهرت او را جهانی کرد.
او همچنین نخستین کسی بود که متوجه شد از هیدروژن می توان به فناوری ساخت بمب دست یافت اما اخلاق اسلامی این دانشمند مصری، مانع از ادامه بررسی این موضوع شد که البته امریکایی ها و روس ها بعد ها به تحقیقات وی دست یافته و با تکمیل آن به بمب هیدروژنی دست پیدا کردند.
او مطالعات بسیار زیادی در مورد اتم انجام داد اما نهایتا در سال 1950 میلادی به طرز مشکوکی جان خود را از دست داد که تحقیقات بعدی نشان داد، رژیم صهیونیستی در این ترور مشکوک نیز نقش داشته است.

نبیل القلینی
پروفسور نبیل القلینی دانشمند هسته‌ای مسلمانی است که سرنوشت وی به معمایی پیچیده برای دانشمندان هسته‌ای تبدیل شده است؛ چرا که وی از سال 1975 میلادی مفقود شده و هنوز هم هیچ اطلاع دقیقی از وی در دست نیست.
این اتفاق در شرایطی روی داد که وی در ماموریتی کاری از سوی دانشگاه قاهره به کشور چک و اسلواکی رفته بود تا مطالعات و تحقیقات بیشتری در حوزه هسته‌ای انجام دهد.
در روز 27 ژانویه 1975 تلفن محل اقامت دکتر القلینی به صدا درآمد و وی در پی این مکالمه تلفنی از منزل خارج شد که از آن زمان تا امروز اطلاعی از وی در دست نیست.
اما از شواهد و قرائن ماجرا بر می آید که وی هدف ربایش از سوی عناصر موساد قرار گرفته است؛ به گفته محققان وی پس از این ربایش ممکن است کشته شده باشد یا اینکه به دست این عوامل (موساد) شست و شوی مغزی و دارویی شده باشد تا تمام علوم و اطلاعاتی که در ذهن دارد از بیت برود و دچار آلزایمر شود.
برخی گمانه ها نیز حاکی از انتقال وی به زندان های امریکا یا رژیم صهیونیستی است.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن